עברית  |  English  |  Русский  |  
    מאמרים    |   וידיאו   |   מפת האתר    
 

    מהי היסטרוסקופיה
    היסטרוסקופיה אבחנתית
    היסטרוסקופיה ניתוחית
    פוליפים ומיומות
    שאריות אחרי לידה או הפלה
    מחיצה והדבקויות
    דימומים,צריבת רירית הרחם
    אי פוריות והפלות חוזרות
    מהי לפרוסקופיה
    שחלות וציסטות
    חצוצרות והידרוסלפינקס
    רחם ומיומות
 

פוריות ופייסבוק

 
 
זוגות רבים החווים בעיות בפוריות מדווחים על קשיי התמודדות. הקשיים אומנם משתנים מזוג לזוג אך לרוב יתמקדו בהיבטים נפשיים ושינויים הנדרשים באורך החיים לאור ההליכים הרפואיים.
בשנה האחרונה נוסף גורם חברתי חדש למשוואה, והוא הפייסבוק. ישראלים וישראליות רבים משוטטים שם. האחת מבשרת על הלידה הקרובה, השנייה מעלה תמונה מבדיקת האולטרסאונד, אחר מספר אודות לידת בנו הבכור וכולם כאחד זוכים ללייקים אוהדים.

היות והשמחה גדולה לכל הדעות, נהוג לשתף את הקרובים בפייסבוק ואלו לא ממעטים בתגובות ואיחולים. אך מאחורי כל אלו ישנן תגובות ותחושות אחרות אשר אינן מפורסמות מעל דפי הפייסבוק. במקרים של בעיות בפוריות, לידה משמחת של זוג אחד לא תמיד משמחת זוג אחר. זוגות רבים הנמצאים בתהליכים טיפוליים מרגישים כי אין זה עניין פשוט כל כך עבורם לשמוח בשמחתם של חבריהם המאושרים, למרות שהיו רוצים בכך בכל מאודם. כך, לתחושות הקנאה והעצב מתווספות תחושות אשמה וכעס בעקבות חוסר היכולת לשמוח עבור אחרים.

חשוב להיות מודעים לכך כי אלו הן תגובות נורמאליות וטבעיות. זוג החווה קשיים בפוריות, סביר שיחוש קושי בעת שחבריו מגשימים את חלומו שלו. אין לשכוח כי זוהי תופעה נפוצה מאוד בקרב זוגות החווים בעיות בפוריות או כאלו הנמצאים בתהליכים של טיפול כגון היסטרוסקופיה / היסטרוסקופיה אבחנתית או היסטרוסקופיה ניתוחית.

לעיתים הדרך הקלה ביותר להתמודדות עם בעיות הפוריות היא להימנע ממצבים היכולים לדכדך או להקשות על אחד מבני הזוג. אין סיבה להוסיף קשיים לתהליך שלכשעצמו יכול להיות ארוך ולא פשוט. לכן ברוב המקרים העצה הנכונה היא לנסות ולצמצם את חשיפתם של בני הזוג לחוויות שכאלו. ניתן ואף מומלץ לנקוט בצעדים שיסתירו את התכנים הרגישים עבורם. גם אם המשמעות הינה להסתיר את אותם הפוסטים של אותו זוג נלהב ותינוקם החדש. בחירה זו יכולה להראות כמעשה קיצוני אך זוגות רבים מוצאים שזוהי הדרך הטובה המקלה עליהם בהתמודדות עם תחושותיהם השליליות.

לסיכום, ההתמודדות עם תהליכי טיפולי הפוריות בשילוב ההיחשפות לעולם הפייסבוק יכולה להוות כלי עזר אך גם לגרום לקושי. לכן לזוגות הרוצים להקל על עצמם, מומלץ לנתב את אופן השימוש בפייסבוק על פי צרכיהם שלהם. חשוב להבין כי ככל שבחירותיהם של בני הזוג יקלו על ההתמודדות, כך ישתפרו סיכוייהם להצליח בטיפולי ההפריה וסוף סוף - להפוך למשפחה.
 
     
 
 
 
 
   ru  en   היסטרוסקופיה    מומחה קידום אתרים     ניתוחי עפעפיים              
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים שגוגל מבין