עברית  |  English  |  Русский  |  
    מאמרים    |   וידיאו   |   מפת האתר    
 

    מהי היסטרוסקופיה
    היסטרוסקופיה אבחנתית
    היסטרוסקופיה ניתוחית
    פוליפים ומיומות
    שאריות אחרי לידה או הפלה
    מחיצה והדבקויות
    דימומים,צריבת רירית הרחם
    אי פוריות והפלות חוזרות
    מהי לפרוסקופיה
    שחלות וציסטות
    חצוצרות והידרוסלפינקס
    רחם ומיומות
 

הגיל המומלץ להיכנס להריון

 
 
כמומחה להיסטרוסקופיה וללפרוסקופיה אני תמיד נשאל מהו הגיל המומלץ להרות.
כניסה להריון בניגוד למה שחושבים אינה דבר קל. בדרך כלל מתכננים זאת מראש כך שאת יכולה להתארגן בהתאם, וככל שתתכונני לתפקיד המורכב הנקרא הורות, כך יוטב לך.

אנשים החושבים על הקמת משפחה תוהים האם קיים גיל אידיאלי בו כדאי להיכנס להריון?
התשובה לכך תלויה מאוד במי ששואל.

לנשים קיים חלון זמן מוגבל בו הן יכולות להרות. רוב הנשים בבגרותן לא מתאימות לפרמטרים האידיאליים. בעולם מושלם, ככל שאישה צעירה ונמצאת במצב פיזי טוב יותר כך נוצר זמן מתאים יותר להתעברות, כאשר יוצאות מן הכלל בחורות צעירות מדיי שלא הגיעו לבגרות מלאה ואינן מוכנות עדיין לאמהות.

מומחים מצביעים על כך שגוף האישה בדרך כלל נמצא במיטבו בגילאים 18-25, בהם פוריות האישה בשיאה ומצבורי האנרגיה שלה מספקים דיו להתמודדות עם ילדים. כמו כן, גם בשנות ה-20 המאוחרות, המצב הגופני של האישה מתאים להתעברות. גילאים אלו יכולים להיות אידיאליים להורות אם בני הזוג מספיק בשלים לאחריות כלכלית המגיעה יחד עם המשפחה. 
 
בתחילת שנות ה-30 בחיי האישה, רמת הפוריות פוחתת – דבר שלא מעיד על כך שאישה לא תוכל להביא ילדים או שזמן זה אינו מתאים לכך. בדרך כלל אישה המוכנה להביא ילדים בגיל זה, יציבה מבחינה נפשית וכלכלית יותר מאשר בחורה צעירה, ולכן שלב זה יכול להיות מתאים כשהאישה במצב גופני טוב.

מאמצע שנות ה-30 עד תחילת גיל ה-40 ניסיונות ההתעברות הופכים למעט קשים יותר, ואפשרות לסיכונים וסיבוכים בהריון לאם ולעובר גדלה והופכת את טווח השנים הללו לפחות אידיאלי – אין זה אומר שאת לא צריכה לנסות להביא ילדים בשלב זה. ישנן נשים רבות בגילאים אלו שהצליחו להיכנס להריון באופן טבעי ועברו לידה בהצלחה וזאת תודות לכך שהתנהלו על פי תכנית פעולה בה נכנסו לכושר פיזי ונפשי. אם הנך נמצאת בטווח הגילאים הללו וברצונך להרות, עליך לגרום לגופך להיות בריא ומוכן בכל דרך אפשרית ללידת תינוק.

כפי שניתן היה לראות, אין "גיל אידיאלי" בו כדאי להרות, אלא פרמטרים שצריך לקחת בחשבון, וביניהם המצב האישי והבריאותי, הבשלות הנפשית, המצב הכלכלי ורמת המוכנות שלך לאחריות
 
 
     
     
 
 
 
 
   ru  en   היסטרוסקופיה    מומחה קידום אתרים     ניתוחי עפעפיים              
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים שגוגל מבין