עברית  |  English  |  Русский  |  
    מאמרים    |   וידיאו   |   מפת האתר    
 

    מהי היסטרוסקופיה
    היסטרוסקופיה אבחנתית
    היסטרוסקופיה ניתוחית
    פוליפים ומיומות
    שאריות אחרי לידה או הפלה
    מחיצה והדבקויות
    דימומים,צריבת רירית הרחם
    אי פוריות והפלות חוזרות
    מהי לפרוסקופיה
    שחלות וציסטות
    חצוצרות והידרוסלפינקס
    רחם ומיומות
 

גוף, נפש וטיפולי פוריות

 
 
זוגות רבים החווים בעיות בפוריות מקדישים זמן רב להתייעצות עם חברים, משפחה וגורמים מקצועיים. מטרתם היא אחת-לעשות את כל הדרוש על מנת לשפר את הסיכויים להיכנס להריון.

אכן, לקראת טיפולי הפריה או הליכים רפואיים כגון היסטרוסקופיה אבחנתית או היסטרוסקופיה ניתוחית, יש לקחת גורמים רבים בחשבון. ביניהם נמנים המצב הבריאותי, הרגלי התזונה, ועוד שלל גורמים כאלו ואחרים העלולים להשפיע על הצלחת ההליך. עם זאת, מעט מהזוגות מקדישים מחשבה להיבטים הפסיכולוגיים והנפשיים המלווים את הטיפול. לחץ וחרדה הן תחושות נורמאליות שכיחות אשר עלולות להקשות על הטיפולים. לא בכדי, מחקר חדש שנערך בקרב נשים שהחלו פרוצדורות של טיפול הפרייתי, הצביע על כך כי יש בידי מצבם הרגשי של נשים להשפיע על הצלחת הטיפול.

חשוב להבין כי מתח ולחץ הינם מצבים מנטאליים ופיזיים המשפיעים על מערכות הגוף השונות בצורה מיידית ולא אופטימאלית לתפקוד היומיומי. כשאנו בסטרס הגוף נכנס למצב של "ברח או הילחם", תגובה הישרדותית קדמונית שפועלת עד היום גם בעת שלא נשקפת סכנה ממשית לחיינו. כאשר אנו בחרדה לאורך זמן נפגעים הן המערכת החיסונית והן תפקודו השוטף של הגוף.

ניסוי הבודק את הנושא בוצע בקרב קבוצת נשים בגילאי 30-40 אשר נערכו לקראת טיפולי פוריות. אף אחת מהנשים לא טופלה בעבר בטיפולי גוף/נפש. המשתתפות חולקו לשתי קבוצות, קבוצת המחקר שהחלה במפגשים טיפוליים וקבוצת בקרה שלא נטלה חלק בתראפיה שכזו.

התוצאות הצביעו על כך שיותר ממחצית הנשים שעברו טיפולי גוף ונפש נכנסו להריון, לעומת רק חמישית מהנשים בקבוצת הבקרה- שכזכור, לא קיבלה תראפיה כלשהי.

מסקנות
המחקר הוכיח כי שילוב של טיפולי גוף ונפש עם טיפולי ההפריה מעלה את הסיכוי לקליטת ההיריון.
לסיכום,כולנו מכירים מצבים בהם אוזן קשבת ועצה טובה מצליחים להקל עלינו בהתמודדויות שונות בחיינו. בוודאי במצבים בהם השליטה שלנו מוגבלת. אם אתם בתהליך של טיפולי הפריה או הליכי טיפול אחרים כגון היסטרוסקופיה ניתוחית ומרגישים מתחים וקשיים בהתמודדות, הקלו על עצמכם ככל שניתן ובדקו אפשרות לשלב טיפולי גוף ונפש.

בהצלחה!
 
 
     
     
 
 
 
 
   ru  en   היסטרוסקופיה    מומחה קידום אתרים     ניתוחי עפעפיים              
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים שגוגל מבין