עברית  |  English  |  Русский  |  
    מאמרים    |   וידיאו   |   מפת האתר    
 

    מהי היסטרוסקופיה
    היסטרוסקופיה אבחנתית
    היסטרוסקופיה ניתוחית
    פוליפים ומיומות
    שאריות אחרי לידה או הפלה
    מחיצה והדבקויות
    דימומים,צריבת רירית הרחם
    אי פוריות והפלות חוזרות
    מהי לפרוסקופיה
    שחלות וציסטות
    חצוצרות והידרוסלפינקס
    רחם ומיומות
 

אתיקת נימוסין ופריון

 
 
 
איש אינו רוצה לפגוע בטעות באישה אשר עוברת את ההליך המורכב והאמוציונאלי של כניסה להריון.
המאמר הבא יסייע לכם להבין כיצד ניתן לפנות בצורה יותר אוהדת ומודעת לאותן נשים, כך שרגשותיהן לא יפגעו.
 
לרוב הנשים הכניסה להריון היא הליך שמח ולא מסובך. עם זאת, לנשים מסוימות הרצון הדרך להריון יכולה להיות ארוכה ומלאה בקשיים.
נתוני מחקר עדכני שנעשה בארה"ב מלמד כי כ-7 מליון מהנשים בארה"ב מתקשות להביא ילד לעולם. 
  
הנשים הללו סובלות מקשיי פוריות, שכמובן משפיעים עליהן גם בצורה פיזית ונפשית. בעיה זו הינה שכיחה יחסית ולכן ייתכן מאוד כי אתם מכירים אישה עם בעיות פריון.
הדרך שבה תפנו אליה בנושא רגיש זה יכולה להשפיע רבות על המשך הקשר שלכם.
 
לדעת מה לומר ומה לא לומר למישהי שמתמודדת עם קשיים בניסיון להיכנס להריון יכול להיות עניין מסובך. לעיתים אנו אפילו לא יודעים על בעיות אלה, מכיוון שלא כל הנשים בוחרות לחשוף אותן. נקודה נוספת שצריך לזכור היא שכל אדם מגיב בצורה אחרת לדברים שאנו אומרים. דבר שיעבוד על אישה מסוימת לאו דווקא יעבוד על מישהי אחרת. אפילו אם הן מתמודדות עם אותו המצב.
 
הטיפים הבאים נאספו ממומחים ומנשים אשר חוו בעיות בתהליך הפריון. ייתכן ותוכלו למצוא בהם שימוש כדי לדעת מה לומר למישהי שמנסה  להביא ילד לעולם.
 

היסטרוסקופיה- הריון
חשיבות האמפתיה
איש אינו יכול להבין את הכאב של אישה שמנסה להרות ללא הצלחה.  למעט נשים אחרות שעברו את אותו תהליך מייגע. לדוגמה רינת ברכה (שם בדוי) מתל אביב, סמנכ"לית במשרד יחסי ציבור גדול. רינת עברה ארבעה סבבים לא מוצלחים של טיפולי פוריות. 
"כל זה קרה לי בשעה ששאר החברות שלי, וקרובות משפחה הולידו תינוקות כאילו זה הדבר הכי קל לעשות בעולם" רינת אומרת.

הטיפ הראשון שרינת נותנת במידה ואתם מכירים מישהי שעוברת בעיות פריון הוא "פשוט לומר משהו. אפילו אם אין לכם מושג מה לומר עדיף להגיד אני מצטער מאשר לא לומר כלום." היא מוסיפה: "אנשים חשבו שעדיף לתת לי ולבעלי קצת מרחב, אבל זה רק גרם לנו להרגיש יותר מבודדים".

תמר מנשה(שם בדוי) ציירת מרמת גן שמתמודדת עם קשיי פריון כבר שנה וחצי מסכימה ומוסיפה: "אני רק רוצה מעט אמפתיה. שמישהו יגיד שזה מעציב שאני לא יכולה להביא ילד, או שיגיד בצחוק שלפחות אני עדיין יכולה לשתות. כל דבר יהיה עדיף מלא להגיד כלום."

רופאים רבים מסכימים עם גישה זאת ומוסיפים שבשלב מסוים צריך לשבור את השתיקה. אם יש לכם חברים אשר מתקשים להיכנס להריון חשוב מאוד לדבר על הדברים, לשבת עמם לשיחה פרטית ולומר להם שאתם שם בשבילם.

בנוסף חשוב מאוד לבלות זמן איכות עם זוגות אלה. אם יש לכם זוג חברים שמנסים להרות ללא הצלחה, דאגו להיפגש איתם כמה שיותר. צאו לסרטים, מסעדות ותדאגו לבלות ביחד. מחקרים פסיכולוגיים העלו שהסחות דעת כאלו יכולות להקל על הקשיים הרבים בתקופה זו.

דברים שכדאי להימנע מלהגיד בכל הקשור לפוריות:

אחרי שהסברנו מה כדאי לעשות, חשוב להדגיש גם כמה דברים שרצוי מאוד להימנע מלהגיד ליד נשים המתקשות להרות.

מספר משפטים שיש להימנע מהן:

האם ניסית____ ? נסו להימנע מלשאול נשים על דברים ספציפיים בתהליך הפריון. לדוגמת בדיקות רפואיות, דיאטות מסוימות וכדומה. אם אין לכם מומחיות בתחום בו אתם שואלים רצוי להימנע מהנושא כדי לא להביך את חבריכם.

תמר מנשה מוסיפה "אני יודעת שהם רק מנסים לתת לי עצות אבל זה גורם לי להרגיש כאילו הם חושבים שאני לא מספיק חכמה כדי לחשוב על הדברים האלה בעצמי".

אני בהריון!  אם נכנסת להריון, דאגי לנהוג במשנה זהירות כאשר את מספרת את הבשורות לחבריך, במיוחד אם אחת מהן מנסה להרות ללא הצלחה.

רוצה להחזיק את התינוק? אל תקשו יותר ממה שצריך על נשים שמנסות להוליד ילד ללא הצלחה. אם הן עשו את הצעד הקשה כדי לבוא לראות את התינוק שלכם למרות מצבן, אל תתפארו בתינוק. הדבר יכול לפגוע מאוד. בנוסף, זכרו שהתגובה שלה עלולה להיות שונה מזאת של נשים אחרות.

בסוף הכל יסתדר – "אני שונאת שאנשים אומרת לי שבסוף אני אכנס להריון. או שעוד יש לי זמן כי אני צעירה. אני בת 36 לכן אינני מרגישה צעירה" אומרת תמר. הערות כאלה יכולות להיתפש כמזלזלות מאוד.

אולי עדיף שפשוט תוותרי – לעולם אל תמליצו לאישה שחווה בעיות פריון שהיא צריכה לעבור הלאה. אפילו אם הכוונה מאחורי המשפט טובה, הוא יכול לפגוע מאוד.
 
לסיכום, כשמדובר באתיקת "עשה ואל תעשה" בכל הקשור לבעיות פריון, רצוי להיכנס לנעליים של החברים שלכם. יש לנסות להבין כיצד  הם מרגישים ובהתאם לכך לחשוב על מה כדאי להגיד להם, במצב העדין שהם נמצאים בו.
 
 
 
     

 
 
 
   ru  en   היסטרוסקופיה    מומחה קידום אתרים     ניתוחי עפעפיים              
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים שגוגל מבין