עברית  |  English  |  Русский  |  
    מאמרים    |   וידיאו   |   מפת האתר    
 

    מהי היסטרוסקופיה
    היסטרוסקופיה אבחנתית
    היסטרוסקופיה ניתוחית
    פוליפים ומיומות
    שאריות אחרי לידה או הפלה
    מחיצה והדבקויות
    דימומים,צריבת רירית הרחם
    אי פוריות והפלות חוזרות
    מהי לפרוסקופיה
    שחלות וציסטות
    חצוצרות והידרוסלפינקס
    רחם ומיומות
 

אי-פוריות ולחץ

 
 
לעיתים אני נשאל אודות הקשר שבין לחץ נפשי לבין הפריון.
ובכן, לחץ נפשי יכול להגיע בעקבות כל דבר הגורם לנו לחוש מאוימים או שעלול להזיק לנו.
ישנם מצבים בהם אפילו אירוע יחיד מהווה טריגר ללחץ.
באופן כללי ניתן להסכים כי סטרס גורם למערכות רבות בגוף לעבוד קשה יותר ממה שהן רגילות במצב של שגרה. הדבר מוביל ליצור עודף של חומרים כימיקלים חשובים בגופינו, כולל הורמונים שונים.

האם לחץ יכול להוביל לאי-פוריות?
במקרים מסוימים,אצל נשים מסוימות, לחץ מוגבר ולאורך זמן עלול בהחלט להשפיע על רמת ההורמונים בגופה של האישה, מה שעשוי להוביל לעיכוב בשחרור הביצית מן השחלה או לעיתים אף לשבש את התהליך הזה.
חשוב שתדעו, בעיקר הנשים שביניכם, אולם גם לגברים בהחלט לא יזיק לדעת, שלחץ עלול לגרום ל"הפעלת" תהליכים שונים אצל האישה. למרות שעד כה המדע לא פיענח כיצד בדיוק מתרחש הדבר ומה משפיע על מה בדיוק, הקשר בין לחץ לאי פוריות אצל אישה הוא ידוע.
למשל, הוכח במחקרים שונים כי מספר גבוה יותר של הריונות נוצר במהלך החודשים בהם דיווחו בני הזוג כי הם הרגישו טוב, שמחים ומשוחררים. לעומת זאת נוצרו פחות הריונות בחודשים אשר דווחו בהם רגשות מתח ולחץ.

במחקרים אחרים דווח נתון מעניין אחר והוא שלחץ משחק תפקיד מרכזי בהצלחה בטיפולי הפרייה, למשל בהפרייה חוץ גופית. כיום כבר ברור וידוע שהורדת רמות הלחץ אצל בני הזוג בדרכים שונות יגביר את הסיכויים שלהם בטיפולי הפרייה ובכניסה להריון.
מה קורה אם כל מבחן אפשרי שתבצעו לא תזהה את סיבת אי הפוריות? האם זה יכול להיות כתוצאה מבעיות רגשיות?
לחץ מופרז יכול להשפיע על הפוריות. יתר על כן, אם הוא מאובחן כאי-פוריות שאיננה מוסברת, הדבר  עלול בהחלט לגרום ללחץ נוסף. דיכאון יכולה להיות סיבה רגשית נוספת לאבחנה לא מוסברת של אי פוריות. מחסום רגשי נוסף אשר נחווה על ידי מספר רב של נשים בעיקר כאשר הם לא מתעברות הוא שהן מרגישות שהן אינן ראויות להיות הרות.
 
 
 
     
 
 
 
 
   ru  en   היסטרוסקופיה    מומחה קידום אתרים     ניתוחי עפעפיים              
האתר נבנה ע"י עירית לוטן - עיצוב אתרים שגוגל מבין